چمدان سلامت چیست؟

چمدان سلامت یک مجموعه هوشمند و کاربردی از خدمات درمانی است. این مجموعه خدمات در قالب ابزارهای مدرن و فناورانه پزشکی، در یک پکیج استاندارد و قابل حمل تجمیع شده که به بیماران این امکان را می دهد بدون نیاز به مراجعه حضوری به مرکز درمانی، در هر نقطه از دنیا، تنها با یک اتصال پایدار اینترنت ضمن ارتباط با مستقیم با پزشک، علائم مهم حیاتی خود را اندازه گیری و ارسال کنند.

امکانات و تجهیزات

سخت افزارهای هوشمند

چمدان سلامت شامل چندین سخت افزار کاربردی و هوشمند در خصوص اندازه گیری علائم حیاتی و ارسال آن برای متخصص می باشد. علاوه بر این یک تبلت با کیفیت بالا مجهز به دوربین در بدنه جعبه تعبیه شده که به واسطه آن ارتباط بین سخت افزارها، نرم افزار و پزشک برقرار می شود.

نرم افزار

نرم افزار موجود در چمدان سلامت به طور یکپارچه با کلیه سخت افزارهای موجود ارتباط برقرار کرده و به تبادل اطلاعات می پردازد. کلیه اطلاعات حیاتی دریافت شده از سخت افزارها به واسطه این نرم افزار در اختیار پزشک قرار می گیرد.

بسته بندی

حفاظت فیزیکی چمدان سلامت از آن در مقابل نفوذ گرد و غبار محافظت می کند. همچنین طراحی داخلی آن باعث میشود از قطعات در مقابل برخی آسیب ها و ضربات محدود خارجی محافظت شود.

تجهیزات تخصصی و هوشمند

چمدان سلامت تنها با یک سیم کارت قادر است به آخرین پروتکل اینترنت همراه موجود در منطقه از جمله 4G به اینترنت متصل شده و با حداکثر سرعت پهنای باند موجود، اطلاعات را ارسال نموده و پاسخ پزشک را در اختیار بیمار قرار دهد. نرم افزار موجود در چمدان سلامت نیز ضمن فشرده سازی و بهینه سازی استاندارد اطلاعات ارسالی و دریافتی، علاوه بر اینکه به سرعت اتصال کمک بسزایی می کند، مانع کاهش کیفیت تصاویر و اطلاعات رد و بدل شده می شود. علاوه بر این، ابزارهای موجود در چمدان سلامت نیز به واسطه اتصال بی سیم بلوتوث داده های دریافتی خود را در اختیار هسته نرم افزاری چمدان قرار می دهند و این ویژگی به انعطاف پذیری ابزارها حین استفاده کمک بسزایی می کند.

گروهی از پزشکان همواره مراقب شما هستند

چمدان سلامت تنها محدود به چند قطعه سخت افزاری و نرم افزاری نیست. به واسطه استفاده از این چمدان قادر خواهید بود در کثری از ثانیه به تعداد قابل توجهی از پزشکان و متخصصین حاذق کشور دسترسی داشته باشید. آن سوی سخت افزارها و لایه نرم افزاری موجود در چمدان، تیم درمانی آماده دریافت اطلاعات، پردازش و پاسخ گویی به شما هسند. چمدان سلامت پل ارتباطی شما به گسترده ترین شبکه درمانی آنلاین در کشور خواهد بود. همچنین تیم توسعه دهنده نرم افزاری و سخت افزاری چمدان همواره در حال پایش وضعیت و دسترس پذیری حداکثری آن هستند. در طول استفاده از این چمدان هوشمند، همواره تیم توسعه و پشتیبانی همراه دکتر، همراه شما خواهند بود.

بخش پشتیبانی

دسترس پذیری حداکثری

چمدان سلامت به سادگی حمل می شود و در هر نقطه از کشور که تحت پوشش خدمات تلفن همراه باشد، قابل استفاده است. پوشش و جنس چمدان از استحکام کافی برای حمل نقل به صورت عمومی برخوردار است. همچنین شیوه قرارگیری ابزارهای موجود در داخل چمدان از آنها در برابر ضربات احتمالی محافظت می کند. بنابراین ابزارهای هوشمند موجود که به دلیل دقت بالا از ظرافت خاصی برخوردار هستند، تا حدی در مقابل ضربات حین حمل و نقل نیز مقاومند. تمام این ویژگی ها باعث می شود؛ چمدان سلامت علاوه بر اینکه در مناطق دور دست و روستاهای خارج از محدوده قابل استفاده باشد، در مواقع بحرانی و بروز حوادث طبیعی نیز میتواند یاری رسان افراد آسیب دیده در محل حادثه باشد.

در بستر ابر سلامت

چمدان سلامت به واسطه لایه نرم افزاری، تحت پوشش ابر هوشمند سلامت قرار گرفته است. به واسطه این اتصال تمام اطلاعات رد و بدل شده در حین استفاده پزشک و بیمار از چمدان سلامت در پرونده الکترونیک سلامت درج می شود. همچنین این اطلاعات در سایر بسترهای ارتباطی تله مدیسین همراه دکتر از جمله نرم افزار تلفن همراه در دسترس خواهد بود.