ارتباط تصویری با پزشک از طریق همراه دکتر :

تماس با پزشک :

کلیه پزشکانی که عضو همراه دکتر هستند در این صفحه نمایش داده شده اند . اطلاعات مربوط به هر پزشک از جمله نام و نام خانوادگی، مهارت، تخصص و آدرس مطب پس از انتخاب پزشک قابل مشاهده هستند.

زیر عکس هر پزشک، وضعیت آنلاین/آفلاین بودن وی نمایش داده می شود و تماس تصویری فقط با پزشکانی که آنلاین هستند(سبز رنگ) امکانپذیر است.

برای سهولت در یافتن پزشک مورد نظرتان، می توانید لیست پزشکان موجود در این صفحه را با انتخاب گزینهو بر اساس تخصص ، مهارت و جنسیت جستجو نمایید.

نشانه شناسی :

چنانچه عنوان بیماریتان و پزشک متخصص مربوط به آن را نمی شناسید، میتوانید از آدمک همراه دکتر استفاده کنید؛ به اینصورت که ناحیه مورد نظر در بدنتان را انتخاب و اطلاعات مربوط به مشکلات آن ناحیه از بدن را مشاهده نمایید، همچنین در این قسمت لیست پزشکان متخصص و یا دارای مهارت مورد نظر به شما پیشنهاد داده می شود.

عملیات مالی در همراه دکتر :

برای انجام ویزیت آنلاین، لازم است هزینه ویزیت پزشک پرداخت گردد. به این منظور، حساب مالی کاربر بایستی به اندازه مبلغ ویزیت اعتبار داشته باشد. مبلغ این اعتبار بصورت آنلاین طی مراحل ذیل قابل افزایش است :

① ورود به منوی اصلی برنامه

② انتخاب گزینه افزایش اعتبار

③ درج مبلغ و انتخاب درگاه بانکی

④ پرداخت مبلغ مورد نظر (مثال-درگاه بانک سامان)

کلیه اطلاعات مالی شامل مبالغ واریزی، مبالغ برداشت شده و مانده حساب (اعتبار شما) از طریق گزینه تراکنش ها در پروفایل هر شخص قابل مشاهده است . همچنین در منوی اصلی برنامه نیز مبلغ اعتبار حساب کاربری قابل مشاهده و افزایش می باشد:

پایگاه دانش :

بانک اطلاعاتی جامعی از داروهای مورد تائید وزارت بهداشت در این قسمت قابل مشاهده هستند. با انتخاب عنوان هر دارو اطلاعات بیشتری نظیر: شرایط درمان، دستورالعمل استفاده، شرایط نگهداری و... نمایش داده می شوند. داروهایی که در نسخه های آنلاین سازمان تامین اجتماعی تجویز می شوند نیز شامل همین داروها هستند.

لیست جامعی از نشانه هایی که در بدن مشاهده می شوند و با عث مراجعه افراد به پزشک می شوند، از طریق این گزینه قابل استفاده هستند. مطالعه دلایل بیماری هایی که معمولا منجر به این نشانه ها می شوند به بیمار و پزشک در سرعت بخشیدن به فرآیند درمان کمک خواهند کرد.

روشهای آکادمیک درمان انواع مختلف بیماری ها جمع آوری و از این طریق قابل مشاهده هستند.

بیشترین موضوعاتی که باعث ارتباط کاربران با بخش پشتیبانی بوده است، برای سهولت کار با برنامه در غالب سوالات متداول، در این قسمت ثبت شده اند.